FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jakie są wymagania związane z wypożyczeniem gokarta?

Kierowca musi mieć skończone 18 lat oraz mieć powyżej 140cm wzrostu. Dopuszcza się młodsze osoby jeśli spełnią określone warunki (licencja kartingowa profesjonalna, sukcesy w kartingu amatorskim, udział w zawodach Kartodromu, udział w szkółce Kartodromu, prawo jazdy kat. A1 lub B1, specjalny termin wyznaczony przez Organizatora). Osoby poniżej 18 roku życia muszą przyjść z opiekunem prawnym. Maksymalna waga zawodnika to 110kg. Kobiety nie mogą być w ciąży. Uczestnicy nie mogą mieć zastawek serca oraz chorować na inną chorobę, która utrudniałaby bezpieczną jazdę po torze. Zawodnik musi być trzeźwy oraz nie może być pod wpływem środków odurzających. Prawo jazdy kat. B nie jest wymagane.

2. Jak się ubrać na tor?

Należy mieć sportowe obuwie (nie klapki, szpilki, itp.). Ubranie musi być przylegające – nie może być luźnych elementów takich jak szalik, luźne bluzki, spódnice. Bluzy należy zapiąć, aby nie powiewały na wietrze. Długie włosy koniecznie muszą być spięte w kok i schowane pod kominiarką (nie wystarczy tylko włożyć, ponieważ wibracje sprawią, że mogą wypaść). W zimne dni warto zaopatrzyć się w rękawiczki. Jeśli posiadamy kominiarkę – warto zabrać ją z domu.

3. Jakie są rodzaje przejazdów na torze?

Standardowo każdy przejazd trwa 10 minut (jest to dość sporo, ponieważ w trakcie takiego przejazdu można przejechać nawet 10 kilometrów i mnóstwo zakrętów). W jazdach indywidualnych są to przejazdy z pomiarem czasu, natomiast w imprezach typu CUP wyróżniamy treningi, kwalifikacje i wyścigi.

4. Ile pojazdów może poruszać się w jednym czasie po torze?

W jednym czasie po torze poruszać się może maksymalnie 10 gokartów.

5. Co zrobić, aby mieć tor tylko dla siebie / swojej grupy?

Aby poruszać się po torze tylko we własnym gronie należy wykupić przejazdy grupowe dla minimum 8 osób. Jeśli grupa liczy mniej osób to i tak powinna zapłacić za właśnie taką ilość osób, aby mieć gwarancję. Istnieje możliwość przyjścia w dzień roboczy, gdy jest mniejszy ruch i wykorzystać moment kiedy nie będzie innych klientów.

6. Jak wygląda przejazd indywidualny? Czy mogę przyjść sam?

Oczywiście, można przyjść samemu, wykupić bilet i cieszyć się jazdą. W zależności od tego ilu jest innych klientów, jeździmy razem z nimi. Czas jest mierzony tak jak przy innych przejazdach. Należy przyjść w godzinach otwarcia wypożyczalni oraz nie trafić akurat na rezerwację na wyłączność (najlepiej zadzwonić pod numer 789 051 410). 

7. Czy są przyjmowane rezerwacje indywidualne?

Z reguły nie, ponieważ nie możemy blokować toru dla pojedyńczych osób. Czasem zdarza się, że jest kilka grup i wtedy jest taka możliwość (np. 2 osoby + 3 osoby + 4 osoby).

8. Ile wcześniej należy zarezerwować tor pod przejazdy grupowe?

To zależy od tego, czy na ten konkretny termin inna grupa już zarezerwowała termin. Czasem wystarczy w tym samym dniu, a innym razem miesiąc wcześniej może być już za późno. Jeśli nie zależy nam na konkretnym dniu / godzinie to tydzień wcześniej powinno wystarczyć, jednak zalecamy rezerwację jak najwcześniej.

9. Jakie są rodzaje imprez grupowych?

Mamy do wyboru 4 rodzaje imprez. Interlagos oraz Silverstone gdzie grupa ma określony czas do dyspozycji na torze i maksymalnie 10 gokartów. Te opcje wychodzą najlepiej finansowo. Grupa decyduje ile jeździ, ile ma przerw, czy zmienia gokarty. Mamy też opcje CUP (Monza i Monaco) gdzie grupa ma 3 przejazdy w formie Treningu, Kwalifikacji oraz Wyścigu. Tutaj jazdy mogą być przeplatane z inną grupą, dzięki temu mamy czas na odpoczynek między jazdami. Dostępne są również dopłaty do standardowej oferty – szczegóły w cenniku.

10. Jak długo trwa przygotowanie oraz sama jazdy?

Bardzo ważne jest aby się nie spóźnić na określoną godzinę (cała grupa). Przed jazdą należy uregulować opłaty, zobaczyć film szkoleniowy, podpisać oświadczenie (osoby bez kart członkowskich) – trwa to około 15 minut. Jeśli mamy pakiet 3×10 wtedy łączny czas Cupa trwa około godziny, natomiast jeśli jazdy przeplatamy z inną grupą wtedy 1,5 godziny.  W przypadku 4×10 łączny czas to odpowiednio 1,5 oraz 2 godziny. Niestety zdarzają się opóźnienia, dlatego trzeba się na to przygotować (np. jak poprzednia grupa się spóźni). Wpływ na to ma również dyscyplina samej grupy, jeśli jeden zapomni biletu, drugi kasku, trzeci w toalecie to wszystko niestety się przeciąga.

11. Kiedy można jeździć po torze?

Z uwagi na to, że jest to profesjonalny tor zewnętrzny można jeździć w sezonie od kwietnia do końca października. Poniedziałki planowo mamy nieczynne. Od wtorku do piątku wypożyczalnia jest czynna od 16:30 do zmroku (nie ma oświetlenia na torze). Natomiast w weekendy mamy czynne od 12:00 do zmroku.

12. Czy mogę kupić Voucher na prezent?

Tak, oczywiście, mamy takie pozycje w cenniku. Można je kupić na miejscu (w sezonie) oraz przez internet przez cały rok.

13. Czy można zorganizować imprezę firmową na torze?

Tak, oczywiście, organizujemy imprezy firmowe. Więcej informacji znajdą państwo w zakładce DLA FIRM.

14. Czy można u państwa zorganizować wieczór panieński lub kawalerski?

Tak, oczywiście, organizujemy tego rodzaju imprezy – więcej szczegółów w cenniku.

Nie znalazłeś odpowiedzi na Swoje pytanie?
Zapraszamy do kontaktu.